Sada je: pet pro 14, 2018 1:27 am.

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Dr.Scheller kozmetika 
Autor/ica Poruka

Post Dr.Scheller kozmetika
Navodno od kako su promijenili vizualni identitet (i poskupili ;)) su prešli na 100% prirodne sastojke, kakav je stav aromaterapeuta prema njihovim kremama a i ostalim proizvodima koji se daju naći kod nas (npr. gel za umivanje)?

Dr. Scheller

uto pro 29, 2009 11:14 pm

Post Re: Dr.Scheller kozmetika
Prije su imali bolje proizvode, al ni sada to nije loša kozmetika.

Zadnje reformuliranje je neke proizvode zaista pogoršalo (uključivanje većeg postotka alkohola, promjena konzevansa), al dio je proizvoda, osim promjene konzervansa, ostao više-manje isti.

Gel za umivanje je praktički ostao isti (odličan kao i prije).

sri sij 13, 2010 1:47 am

phyto je napisao/la:
Gel za umivanje je praktički ostao isti (odličan kao i prije).

osim cijene ;)

a da bi li koristio takvu kozmetiku na svojoj koži da si je recimo iz nekog razloga ne možes raditi sam?

čet sij 14, 2010 2:15 am

Pa nešto od toga bih kad bi odgovaralo mom tipu kože i kad mi druge kvalitetnije stvari ne bi bile dostupne.

Njihov gel za pranje lica koristim već jako dugo...
Sam ga ne radim jer bi me previše izašlo (kad radim radim nakvalitetnije moguće-znači hidrolati, eterična ulja, saponini, biljna ulja..., a pored toga izrada traje: lecitin treba i otopiti, a ksantan neće nabubriti u 10min.), a i nisam baš tip "za mene samo najbolje" pa eto drugo po redu najbolje za mene je taj gel. :mrgreen:

Najbolje je uvijek rezervirano za nekog drugog... :bonk :zub

ned sij 17, 2010 12:21 am

:up

ned sij 17, 2010 1:21 am

phyto je napisao/la:
a i nisam baš tip "za mene samo najbolje" pa eto drugo po redu najbolje za mene je taj gel. :mrgreen:

Najbolje je uvijek rezervirano za nekog drugog... :bonk :zub

hahha da baš to. tipa: u mojim losionima za samu sebe , gotovo nikad nema više od 30% hidrolata, jer je uglavnom a. purificata., i eteričnih ne stavim baš kolko bi se moglo... :mrgreen: :|
gel je u prirodnoj kozmetici baš luksuz. skroz se istošiš dok napraviš 200 ml, e još da se s tim perem, pa to se potroši prebrzo.

sri sij 20, 2010 2:29 am

Gel je stvarno luksuz, al ipak ne štedim tolko na sebi :mrgreen:
Tonici su mi uvijek sa hidrolatima, ceramidima, vitaminima B5 i B3, biljnim ekstraktima-ljeti njih uglavnom i koristim jer mi i najlakše kreme znaju biti preteške čak i kao noćna njega.

U kreme uglavnom ne stavljam eterična ulja jer ih u kremama i gelovima teško podnosim (u ulju lako podnesem i 3%, a u kremi mi je i 0.5% problem :| ).
Stavim bisabolol, biljno ulje sjemena mrkve (dobro tu dobijem nešto eteričnog) te uvijek jedan od meni omiljenih hidrolata: neroli ili hamamelis.

pet sij 22, 2010 4:40 pm

phyto, a kaj znači da ti koža teško podnosi veću količinu eteričnih ulja. kako to znaš, peče te, crvena je...?

pet sij 22, 2010 7:01 pm

A to ti ovisi, neka ulja me znaju peći-tipa smilje, ružmarin verbenon, lovor, niauli cineol, bušin, mirta cineol, eukaliptus dives, elemi i sl. (uzimaju se kao potentnija ulja), na lavande, čajevac, timijan linalol, geranij burno reagiram (crvenilo, pečenje, osjećaj vrućine) jer sam alergičan na njih, a od blagih ulja tipa sjemena mrkve, palamrose, ružinog drveta i kamilice se znam zacrveniti, al bez drugih popratnih efekata.

Kad radim mješavine ulja onda većinu ulja podnosim u većim koncentracijama, osim naravno onih na koje sam alergičan.

sub sij 23, 2010 12:19 am

Za kaj ti služi B3- niacin ako se ne varam u toniku??
Za psorijazu? Da li je moguće da ga stanica iskoristi za izgradnju NADPH ako je uzet samo preko kože?

ned sij 24, 2010 2:29 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: