Sada je: pet kol 18, 2017 4:38 pm.

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
 Dr. Hauschka krema za sunce za djecu 
Autor/ica Poruka

Post Dr. Hauschka krema za sunce za djecu
Naravno da sam bila sigurna da kupujem pravu stvar za svoje potomce, dok nisam na jednom forumu saznala da je kremica ocijenjena prilicno lose... Malo sam guglala, dosla do informacija da je istazivanje provedeno na temelju poluinformacija tj. informacija dostupnih kupcu (npr. u sastavu pise da ima parfema, ali iz Hauschke nisu imali potrebu isticati da se radi o parfemima dobivenih iz et. ulja...).

Uglavnom, znalci moji, dajte vi meni koju pametnu. Sastav je: Aqua, Rosa Canina (Extract), Titanium Dioxide, Persea Gratissima (Oil), Tricaprylin, Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis (Oil), Pyrus Cydonia (Seed Extract), Macadamia Ternifolia (Seed Oil), Mesembryanthemum Crystallinum (Extract), Sesamum Indicum (Oil), Olea Europaea (Oil), Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Glycerin, Stearic Acid, Aluminum Hydroxide, Sucrose Distearate, Rosa Canina (Seed Extract), Parfum, Limonene*, Citral*, Geraniol*, Linalool*, Coumarin*, Citronellol*, Lecithin, Oryzanol, Manihot Utilissima Starch, Glyceryl Oleate, Esculin, Propolis Cera. *Bestandteil natürlicher ätherischer Öle

sri srp 15, 2009 11:19 am

Post Re: Dr. Hauschka krema za sunce za djecu
Ma dobro si kupila, nema ništa posebno problematično u ovoj kremi...

Parfemi bez obzira prirodnog ili sintetskog porijekla mogu izazvati alergijske reakcije i nisu baš poželjni u kremama za sunčanje (UV zrake su medijatori alergijskih reakcija), no takve je proizvode jako teško naći (prava rijetkost su Lavera neutral s mineralnim zaštitnim faktorima, neki Avene proizvodi, nešto Sundance...), a pored toga znaju i smrduckati :mrgreen:

čet srp 16, 2009 2:13 pm

Samo da dodam obavijest za svekoliko pučanstvo da se nemam namjeru više upuštati u iscrpne analize kozmetičkih proizvoda (kao na jednom drugom forumu) jer:
a) ljudi nikad ništa ne nauče samo očekuju da im netko nešto servira na pladnju
b) ne razumiju što takva recenzija uopće znači (usprkos trudu da im se objasni)
c) jako vole relativizirati i imaju dvostuka mjerila (jedan "metar" za prirodnu kozmetiku, drugi za svu ostalu)
c) zlonamjerni su i uvijek žele pronaći nešto loše, neke skrivene interese u tuđim postovima, ma koliko dobronamjeran čovjek bio :roll:

čet srp 16, 2009 2:14 pm

Puno ti hvala, ja, obecajem necu vise :D . Stvarno me brinula ta kremica, odgadjam kupanje zbog nje...

Nego, ima li kakva pouzdana stranica gdje mi laici mozemo iscekirati kakvi su sastojci u proizvodu?

Vjerujem da je iscrpljujuce i nezahvalno komentirati sastav na zahtjev, ali kad su ljudi koji se u to kuze rijetki... Ja imam volje, nije mi problem ceprkati po netu, ali kad bih samo znala da postoji nesto pouzdano (npr. htjela sam saznati nesto o parabenima i naravno- kontradikcije- jedni tvrde da su stetni ko vrag, ovi koji ih koriste kazu 'nisu stetni, to su provalili proizvodjaci tzv. prirodne kozmetike'. Teorije zavjere na sve strane, a mali covjek bi samo htio napraviti najbolje...

Hvala jos jednom!

čet srp 16, 2009 3:47 pm

Mimah je napisao/la:

Nego, ima li kakva pouzdana stranica gdje mi laici mozemo iscekirati kakvi su sastojci u proizvodu?

http://www.cosmeticsdatabase.com/

A koliko je pouzdana... :pojma

pon vel 28, 2011 11:02 pm

Baza podataka im je dobra, ali su im interpretacije sulude, drugim riječima ne se pouzdati u njihove analize.

pon ožu 07, 2011 2:18 am
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: