Sada je: sub lis 21, 2017 6:45 am.

Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 ĆAKULE - OFFTOPIC 
Autor/ica Poruka

Post Re: ĆAKULE - OFFTOPIC
da imamo akreditirani lab za analizu. vrhunska su sva u 99% slučajeva ispod 0.06 smk.

čet ožu 18, 2010 12:04 pm

Vau, 0.06?! :shock:
Mislim da takvo ne vidjeh u slobodnoj prodaji (možda Meneghetti, Chiavalon i Belić? :mrgreen: ).

čet ožu 18, 2010 5:37 pm

Mahom 0,06.
Istrijeni znaju znenje!! Jako slušaju što im struka kaže.
Još da su malo topliji i pristupačniji : Istra Terra Magica = Istra Terra Homoidica

pet ožu 19, 2010 11:09 am

O, super!
Al evo i moji Dalmatinci napokon idu u pravom smjeru-ima ih stvarno koji sad rade kvalitetna ulja (npr. Brachia koja je pobrala dosta nagrada u zadnje vrijeme, a i neki mali proizvođači s Brača, Hvara i iz priobalja su ušli u Almanah zadnjih par godina).
Fanito s Korčule ima odlična maslinova ulja iz sorte Drobnica i Lastovka, i jednu mješavinu Lastovke i Drobnice pod trgovačkim imenom Torkul.
Malo gorko za moj ukus, al zbilja vrhunsko ulje (kao i cijena: 150kn za 7.5 dcl)!

Eppur si muove! :up

pet ožu 19, 2010 6:15 pm

Vidim da ti radiš domaću zadaću i iz ovoga!! Ma čuj ulja su ti struka!
Da i Dalmatinci kad rade naprave vrhunsko ulje. Zaista kad se prime posla kako treba.
Drago mi je da voliš frutatto i pikantno na fenole i oleoeuropein, jer većina koji odrastu na maslinovom to ne vole. Meni je to isto vrh.

pet ožu 19, 2010 7:17 pm

Ma maslinovo ulje (i čokolada) su strast-što se vidi i po kilaži. :mrgreen:

Jest rade sada i vrhunska ulja, ali slabo Dalmatinci to konzumiraju (još uvijek vole blago, ili ne daj bože i jače, užegla ulja bez imalo gorčine i pikantnosti).*

Moj osobni veliki uspjeh je da sam svoje doma naučio kako prepoznati kvalitetno maslinovo ulje i što je još važnije naučio ih uživati u njemu.
Dobro zaleti im se još uvik Orgula "ekstra djevičansko" kad je na akciji, al uglavnom kupuju kvalitetnija ulja (makar to bilo Zvijezdino domaćih maslinika ili Agrolaguna Histria).

*U prvom misecu sam bio u oleoteci Uje u Splitu i svim uljima sorte Drobnica, Lastovka i Buža istekao rok trajanja! Dobro bilo je par bočica u pitanju i cijene su tih ulja po 1 dcl zbilja neopravdano velike, no zanimljivo je da Oblica, Buharica, Levantinka idu dobro, a to su meni više-manje nezanimljive sorte.

sub ožu 20, 2010 1:32 am

Jel zna netko gdje se može nabaviti Orvas maslinovo ulje u Zagrebu ili Splitu? :?:

Nekad ga je u Splitu bilo u Keruma, al više se ne može naći... :?

Inače vrlo kvalitetno, pikantno ulje, a bilo je zbilja razumne cijene (ispod 80kn za 0.75L).

sub ožu 20, 2010 5:04 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: