Sada je: čet stu 23, 2017 4:40 pm.

Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 njega novorođenčeta 
Autor/ica Poruka

Post Re: njega novorođenčeta
A-ha, to se tako zove, ja sam pomislila da je to nesto sto znam, ali samo da taj naziv nisam cula :bonk . Svaki dan naucis nesto novo :stribor . Hvala, nina!

sri lip 03, 2009 6:03 pm

Problematična je napisao/la:
Samo da podijelim iskustvu kako sam ja radila za svoju bebačicu - u pola litre vode (u početku sam stavljala neku flaširanu, a kasnije običnu iz pipe) sam dodala malo hidrolata rimske kamilice (uvijek odoka, ali recimo 30ml) i 10 žličica biljnog glicerola. Sve skupa sam stavila u bocu s pumpicom (onaj šampon od Babylove-a iz DM-a), natrgala vatu i to sve držala na presvlačilici. Ako se baš jako pokakala, znala sam prvo na guzu staviti malo biljnog ulja (recimo dva pritiska na one uljne pumpice) i sve skupa onda pobrisati s vatom natopljenom u navedenu mješavinu.
Umjesto hidrolata rimske kamilice možeš staviti i hidr. prave lavande.
Eto, meni je tako bilo OK (a i njoj) i tako smo radili sve dok nije skinula pelene :up

Smijem li navedenom mjesavinom brisati bebi ruke (nakon puzanja, prije spavanja)? Vjerojatnost je da ce ta ruka zavrsiti u ustima nedugo nakon brisanja, a ne znam smije li.

pon stu 23, 2009 2:39 pm

Pozdrav svima
Ja sam nova na webu i forumu. Moje su cure već "velike" ali evo par savjeta. Kad je bilo problema sa osipom ili reakcijom kože na kakicu onda bi bebu istuširala i držala dva do tri puta dnevno po 15-20 min golu na krevetu i igrala se s njom. Krevet naravno zaštititi ako se popiški. Važno je da koža ponekad bude malo na čistom zraku i potpuno suha. Sprejala sam ih sa Oxi sprejem od Zeptera i to je bilo fantastično za osjetljivu kožicu.
Treba obratiti pažnju da li je bilo kakve nove hrane u prehrani ako je kakica naglo postala preagresivna za kožu pa to onda izbaciti i/ili odgoditi dok beba ne ojača malo.
Ukratko: Luft und Liebe tj. zrak i ljubav.
Pozz

ned srp 01, 2012 3:02 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: