Sada je: čet ruj 24, 2020 2:36 am.

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
 Čaj od korijena čička i dojenje 
Autor/ica Poruka

Post Čaj od korijena čička i dojenje
Često se spominje kako je taj čaj jako dobar za čišćenje jetre, pogotovo ako postoje problemi sa kožom. Imam problematičnu kožu, a i nakon poroda sam u bolnici dobila tonu lijekova, pa mi se ova kura čini prikladna za to. Samo nigdje nisam našla podatak da li se taj čaj smije koristiti pri dojenju? Ako ne smije da li postoji neka druga alternativa?

pon ožu 07, 2011 7:20 pm

Post Re: Čaj od korijena čička i dojenje
Smije se koristiti pri dojenju, određene komponente mogu prijeći u mlijeko što ima svoje prednosti jer se tako npr. bebama koje još ne smiju piti ovakve čajeve pomaže kod problema s dermatitisom i alergijama.

Imaj na umu da čičak u početku zna izazvati pogoršanje simptoma.

Također bolje izbjegavati istovremenu primjenu s lijekovima.

Od ostalih čajeva koji se koriste kod kožnih problema tu su npr. list koprive i maćuhica (alternativa čičku).

uto ožu 08, 2011 7:36 am

Hvala phyto.
Pretpostavljala sam da ga mogu koristiti jer nigdje nisam naišla na zabranu kod dojenja, ali svejedno bolje da pitam stručnjake.
I sama sam pomislila da bi i malom možda pomoglo da se očisti. Primjetila sam da moram paziti kaj jedem. Ako pojedem više industrijske hrane sa tonom aditiva odmah mu se to vidi na licu, pa zakaj onda ne bi bilo i suprotno? ;)
Sad bumo svi krenuli na jednu obiteljsku kuru čišćenja. :mrgreen:

uto ožu 08, 2011 2:44 pm

Da li je moguće da mi od čičkovog čaja izbiju prištići raznih veličina po čitavom tijelu koji svrbe? Završila sam prvu turu od tri tjedna i sad je pauza. Inače nisam sklona nikakvim alergijama i nikad ih nisam imala. Možda jedino da je to reakcija na lješnjakovo ulje koje sam nedavno počela koristiti za tijelo (pomiješano s drugim uljima)? Do sada ga nisam nikada koristila, ali nikada nisam imala reakciju na neko ulje. Već par dana se ne mažem s njim, ali stanje se ne popravlja, tak da stvarno nisam sigurna od čega bi to moglo biti. :pojma

ned tra 03, 2011 11:06 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: